Victorie de serviciu. "U" - Reşiţa 2-0
Publicat in Aprilie 30, 2016
Dubla lui Jakub Vojtus a adus prima victorie a Universităţii în play-out, 2-0 cu Metalul Reşiţa. Jucătorul slovac a înscris chiar în minutul 4, după ce a scăpat singur cu portarul Zimmerman, pentru ca să dubleze avantajul cu 15 minute înaintea finalului, după o pasă a lui Octavian Ursu. Atacantul a ajuns, astfel, la patru goluri în tricoul "alb-negru".

Victoria de azi nu ajută prea mult echipa noastră în clasament, Universitatea rămânând pe locul 4 în play-out, la două puncte de Şoimii Pâncota, ocupanta poziţiei secunde, şi la o lungime de Olimpia Satu Mare, echipa de pe locul 3. În etapa viitoare, clujenii vor întâlni, în deplasare, pe CSM Râmnicu Vâlcea.

Iată echipa aliniată azi de Universitatea: Bolboaşă – Ciupe, Şandru, Cordoş, Berci – Boboc, Moruţan (65, P. Popescu)– Tucak, Zdroba (67, Greu), Ursu – Vojtus (79, Alex Pop)