Neputinciosi in fata liderului
Publicat in Martie 21, 2011
Pe o suprafata de joc proasta si in fata liderului Ligii 1, “studentii” clujeni nu au putut emite mari pretentii sambata.
Otelul Galati s-a impus cu 3-0 , dupa golurile semnate de Gabriel Paraschiv (’23), Gabriel Giurgiu (’52) si Cornel Rapa (70). La scorul de 2-0 Universitatii Cluj i s-a refuzat un penalti, dupa un hent comis de Sergiu Costin in propria suprafata de pedeapsa. In urma acestei victorii Galatiul a urcat pe primul loc in clasament, depasind Timisoara.  “U” se afla pe locul 13 in clasamentul Ligii 1.

CASETA MECIULUI
OTELUL GALATI – “U” CLUJ 3-0
Au marcat: Paraschiv (’23), Giurgiu (’52), Rapa (’70)
OTELUL: Grahovac - Râpă, Perendija, Costin, Sălăgeanu (Petean, ’88) - Neagu, Giurgiu - Iorga, Viglianti, S. Ilie (Ochirosi, ’84) – Paraschiv (Pena, ’57)
Antrenor: Dorinel Munteanu
“U” CLUJ:  Popa – Buhus, Abrudan, Pele, Ascoli – Nasser, Gheorghe (Ungurusan, ’56) – Voican (Niculescu, ’56), Pacurar, Cristea – Machado (Tony, ’84)
Antrenor: Ionut Badea
Cartonase galbene: Perendija (’65) Viglianti (’89) / Ascoli (‘8, ’71) Pacurar (’83), Cristea (’58)
Cartonase rosii:Ascoli (’71)
Arbitru: Robert Dumitru (Brasov).
Asistenti: Cristian Nica (Ploiesti), Sebastian Stoianov (Constanta)
Stadion: “Otelul”
Spectatori: 6000