Mulţumim, Marius "Papi" Popescu! Bine ai revenit, Mihai Teja!
Publicat in Octombrie 29, 2015
Mihai Teja a semnat un contract valabil până în vara lui 2016 cu Universitatea Cluj. Teja revine, astfel, la echipa pe care a antrenat-o timp de aproape un an, reuşind să o salveze de la retrogradare, şi va fi ajutat în pregătirea partidelor de Constantin Pană, Zsolt Szilagyi, Ovidiu Ceclan şi Daniele Nervi, ultimul urmând să ocupe funcţia de preparator fizic.

Îi mulţumim lui Marius Popescu, un OM care a dat foarte mult Universităţii şi care a fost alături de echipă în momentele cele mai dificile. Îi urăm mult succes şi suntem siguri că viitorul îl va găsi, la un moment dat, tot la Universitatea.

"Strategia clubului nu se va schimba, vom miza, în continuare, pe jucători crescuţi, aici, la Universitatea. Îi mulţumesc lui Marius Popescu pentru munca depusă şi îmi pare rău că nu a acceptat să rămână în cadrul clubului. Ne aşteaptă un drum dificil, dar sunt convinsă că vom avea forţa să-l parcurgem cu succes", a spus Marieta Anastasescu, administratorul judiciar al clubulu.