Benjamin van den Broek e noul jucător al Universităţii Cluj!
Publicat in Februarie 2, 2015
Universitatea Cluj a transferat, azi, un mijlocaş cu peste 150 de meciuri în Olanda. Benjamin van den Broek (27 de ani) a devenit al patrulea fotbalist olandez din lotul Universităţii, după ce a semnat un contract valabil pentru un an şi jumătate cu echipa noastră.

"Benji" vine din postura de căpitan al lui FC Den Bosch, formaţie pentru care a bifat 97 de partide în ultimii trei ani şi jumătate, marcând de 14 ori. Înainte, noul nostru mijlocaş a jucat pentru Shrewsbury Town, în Anglia, şi pentru olandezii de la Haarlem.

"În mod normal, cu acest transfer am închis mercato-ul de iarnă. Am adus un jucător cu experienţă, care va aduce echilibrul de care avem nevoie la mijlocul terenului, dar şi un plus de fantezie. Sunt convins că se va integra foarte bine", a spus Vlad Munteanu, administratorul special al clubului nostru.

Welkom, Benji!