Reţeta de duminică: Cel mai mare stadion din Transilvania, echipa Clujului şi o super-putere europeană. Poftiţi la „U"–Şahtior!
Publicat in August 29, 2014

Şahtior Doneţk, una dintre cele mai puternice echipe ale continentul, vine să joace împotriva Universităţii Cluj. Super-meciul e duminică, 7 septembrie, ora 16:00.

citeste mai mult...

Icebucket challenge, fără apă şi gheaţă, dar cu o donaţie de sânge
Publicat in August 28, 2014

Campania #ALSIceBucketChallenge nu ne-a ocolit nici pe noi.

Bilete pentru meciul cu CSMS Iaşi. Fiţi alături de „U”. Pe stadion!
Publicat in August 27, 2014
Cu cinci puncte acumulate în tot atâtea etape scurse din Liga I, echipa noastră întâlneşte luni, de la ora 21:00, pe CSMS Iaşi.

Consolidăm baza piramidei: „U” îşi lansează echipa a doua

Începând din acest sezon, „U” II revine în competiţiile oficiale. Echipa va lua startul pe 4 septembrie, în noua stagiune din Liga a IV-a, iar obiectivul este promovarea.

Ne-au luat la 11 metri! FC Botoşani - "U" Cluj 1-0
Publicat in August 25, 2014
Un penalty venit de nicăieri şi o înfrângere pentru echipa noastră, în meciul din deplasare, cu FC Botoşani.

La mulţi ani, Ducu Ninu!
Publicat in August 23, 2014
Fundaşul central al echipei noastre îşi sărbătoreşte azi ziua de naştere.

Pregătiţi pentru duelul din Moldova: "Ne aşteaptă un meci pe viaţă şi pe moarte!"
Publicat in August 22, 2014
Universitatea joacă duminică, în nordul ţării, într-unul dintre cele mai importante meciuri ale debutului de sezon.

Mulţumim, Ionuţ Târnăcop!
Publicat in August 21, 2014
Universitatea Cluj şi mijlocaşul Ionuţ Târnăcop au ajuns la o înţelegere pentru rezilierea contractului.

UPDATE Încă o mutare: Narcisse Bambara, dorit de "U" Cluj
Publicat in August 20, 2014
Apărătorul burkinabez, Narcisse Bambara, a ajuns la un acord pentru un contract valabil pentru următorii doi ani cu Universitatea Cluj.

Egal cu gust amar: „U” Cluj – FC Braşov 1-1
Publicat in August 19, 2014

Echipa noastră a condus din minutul opt în întâlnirea de luni, de pe Cluj Arena, dar a fost egalată cu zece minute înainte de final şi n-a mai reuşit să revină.