Ne adunăm forţele şi mergem după puncte la Târgu Jiu
Publicat in Aprilie 17, 2015
Antrenorul Universităţii Cluj, Adrian Falub, a vorbit vineri, în cadrul unei conferinţe de presă, despre meciul echipei noastre de luni, din deplasare, cu Pandurii Târgu Jiu.
citeste mai mult...

Ne-am făcut Sărbători Fericite! „U” – CFR 1-0
Publicat in Aprilie 11, 2015

“Studenții” au făcut un pas uriaș în lupta pentru evitarea retrogradării, după victoria cu 1-0 împotriva concitadinei din Gruia.

Sărbători fericite!
Vă urăm un Paște fericit, așa cum vi-l doriţi, cu credinţă în minunea Învierii Domnului şi bucurii! Sărbători fericite!

Derby-ul se joacă vineri! Bilete pentru "U" - CFR
Publicat in Aprilie 7, 2015
Tichetele de acces pentru derby-ul dintre "U" şi CFR 1907, programat vineri, de la ora 20:00, pe Cluj Arena, se vor pune în vânzare începând de miercuri.

Corecția din Bănie! CSU Craiova – “U” Cluj 3-0
Publicat in Aprilie 8, 2015

Cu un om în minus pe aproape întreaga durată a partidei, după eliminarea lui Ceppelini, în minutul 9, echipa noastră a fost răpusă în Bănie, iar CSU a bifat, astfel, al 19-lea meci consecutiv fără înfrângere în Liga I!

Dulcele gust al victoriei! "U" Cluj - Rapid 1-0
Publicat in Aprilie 6, 2015
Geoffrey Castillion a marcat în minutul 56 al partidei cu Rapid, aducând prima victorie a Universităţii în 2015, scor 1-0.

Publicat in Aprilie 5, 2015
Vă dorim o duminică cu linişte în suflet tuturor celor care azi sărbătoresc Floriile şi Paştile! Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok! Vrolijk Pasen! Joyeuses Pâques! Felices Pascuas! Veselé prežitie Veľkonočných sviatkov! Boa Páscoa!

Bilete pentru meciul cu Rapid: când se pun în vânzare şi ce preţuri au
Publicat in Aprilie 2, 2015
Meciul cu Rapid Bucureşti, unul dintre cele mai importante de până acum, se joacă sâmbătă, de la ora 20:30, pe Cluj Arena, iar "studenţii" au nevoie de sprijinul tuturor fanilor.

Suntem în finală! "U" Cluj - CFR 1907 4-2 (după penalty-uri)
În urmă cu 50 de ani, Remus Câmpeanu, Traian Georgescu sau Zoli Ivansuc jucau finala Cupei României. Acum e rândul nostru!

UPDATE Modificări în procesul de vânzare al biletelor pentru semifinalele Cupei României
Publicat in Martie 28, 2015
Ca urmare a unei informări primite din partea Jandarmeriei, și conform legii 4/2008, care încadrează meciul de miercuri, drept unul de risc maxim, clubul nostru este obligat să vândă biletele pentru returul Cupei României pe baza buletinului de identitate.