Primul cartuş: "U" învinge la debutul în Liga a II-a!
Publicat in August 29, 2015
Golul lui Andreas Calcan, din minutul 15, a adus victoria Universităţii Cluj, la debutul în Liga a II-a: 1-0, în deplasare, cu Chindia Târgovişte.
citeste mai mult...

Victorie înainte de revenirea la Cluj: 2-1 cu Unirea Alba Iulia
Publicat in August 21, 2015
Universitatea Cluj a revenit în această după amiază acasă, după 10 zile petrecute în cantonamentul de la Cheile Grădiştei, dar nu înainte de a disputa un ultim amical.

Opt goluri marcate în victoria la scor cu FC Zărnești
Publicat in August 16, 2015
Universitatea Cluj a învins pe FC Zărneşti cu scorul de 8-1, într-un meci jucat sâmbătă, pe terenul echipei din Liga a IV-a.

Deplasare la Târgovişte, în prima etapă, urmată de un derby de tradiţie, la Cluj
Publicat in August 14, 2015
Două dintre meciurile clasice ale României anilor '90 se vor reedita în primele etape ale seriei Vest, din Liga a II-a.

Încă o victorie pentru "studenţi": 2-0 cu România U19
Publicat in August 13, 2015
Universitatea Cluj a obţinut prima victorie în stagiul de pregătire montan, de la Cheile Grădiştei.

Tricourile de joc ale „studenţilor” vă aşteaptă la Iulius Mall
Publicat in August 10, 2015

Universitatea Cluj scoate la vânzarea tricourile de joc îmbrăcate de Lemnaru, Mengolo sau Ciupe în sezonul trecut.

Victorie la scor în "amicalul" cu FC Zalău
Publicat in August 8, 2015
Universitatea Cluj a câştigat ultimul meci de pregătire înaintea plecării în cantonamentul de la Cheile Grădiştei.

Marius Popescu și-a prelungit contractul cu Universitatea
Publicat in August 6, 2015
Antrenorul principal al Universităţii, Marius Popescu, a semnat prelungirea angajamentului cu clubul nostru.

"U" va pleca în cantonament la Cheile Grădiştei
Publicat in August 5, 2015
Universitatea Cluj va efectua un stagiu de pregătire de 10 zile în staţiunea montană Cheile Grădiştiei, din judeţul Braşov.

Victorie în primul amical al verii
Publicat in August 2, 2015
Universitatea Cluj a făcut scor în meciul-test disputat sâmbătă, în deplasare, cu CS Unirea Floreşti, formaţie din liga a IV-a.