Universitatea s-a înscris în Liga a II-a. Când va avea loc reunirea
Publicat in Iulie 20, 2015
Universitatea Cluj este una dintre primele echipe care a depus, la sediul Federaţiei Române de Fotbal, dosarul pentru participarea în sezonul 2015-2016 al Ligii a II-a. "Studenţii" se vor reuni luni, 27 iulie, la ora 17:00, şi nu pe 22  iulie, aşa cum s-a stabilit iniţial, tocmai pentru ca toate detaliile să fie puse la punct, iar jucătorii şi antrenorii să beneficieze de condiţii optime de lucru, dată fiind situaţia financiară a clubului. În perioada următoare, jucătorii Universităţii vor participa la un stagiu de pregătire, locaţia urmând să fie stabilită ulterior.

"Problemele noastre sunt cunoscute de toată lumea, situaţia financiară nu s-a schimbat cu mult, dar asta nu înseamnă că nu facem eforturi ca până la reunire să asigurăm condiţii cât mai bune pentru staff şi jucători. Nu ascund că încă avem discuţii cu oameni care doresc să se implice. Nu-mi rămâne decât să sper că acestea se vor concretiza. Obiectivul nostru, al tuturor, este să salvăm Universitatea", a spus Marieta Anastasescu, administratorul judiciar al FC "U" SA.