,,U" Cluj - FC Brasov 2 - 0. Studentii au adunat 9 puncte din 9 si se anunta o iarna calduroasa la Cluj
Publicat in Noiembrie 29, 2013
Universitatea Cluj a invins FC Brasov cu 2-0 in aceasta seara si s-a apropiat la un singur punct de zona salvarii. In a 16- a etapa a Ligii I, Universitatea a reusit  a treia victorie consecutiva, avandu-l ca principal pe Mihai Teja. Tehnicianul Teja a adunat 9 puncte din 9 si studentii au prins incredere. Sepcile rosii sunt in forma maxima si au demonstrat ca se poate mai mult.

Golurile alb-negrilor au fost marcate de acelasi Valentin Lemnaru (minutul 25) si Lorant Kovacs (minutul 39), cel din urma debutand in Liga I cu un prim gol.

In partea secunda, brasovenii au incercat sa intoarca scorul si sa atace poarta lui Veselovsky, dar studentii nu au cedat. Tabela s-a inchis cu scorul de 2 - 0 si se anunta o iarna calduroasa la ,,U” Cluj.

Universitatea Cluj intalneste in etapa viitoare pe cei de la Pandurii Targu Jiu.

Minutul 21: ocazie de gol Lemnaru

Minutul 12: Ionescu a  fost la un pas sa marcheze in propria poarta, dupa o centrare a lui Kovacs

Ora 19: Start de partida, FC Brasov a avut lovitura de start

Echipele de start:

,,U" Cluj:  Veselovsky - Ciupe, Abrudan , NInu, Takacs - Cristocea, Bucsa - Kovacs, Tirnacop, Borza - Lemnaru
Rezerve: Niculescu, Szilagyi, Calcan, Mndy, Ursu, Ene, Lungu

FC Brasov: Bordea- Vagner, Machado, Ionescu, Serginho - Dias, Mateiu, Aganovici, Surdu - Buga, Cristea
Rezerve: Cauca, Madeira, Popa, Straut, Tavarez, De Almeira, Manea