,,U" Cluj urca pe 16, dupa victoria cu Corona
Publicat in Noiembrie 25, 2013

Universitatea Cluj a reusit sa invinga azi pe cei de la Corona Brasov, cu scorul de 3-2 si a urcat pe locul 16, in clasamentul Ligii I. Meciul a fost unul spectaculos, deznodamantul nefiind cunoscut pana in ultimul minut al partidei.

In decurs de 5 minute s-au marcat primele 3 goluri ale partidei: Lemnaru a deschis tabela in minutul 22, Sergiu Bus a egalat doua minute mai tarziu, iar Borza a readus Universitatea in avantaj, in minutul 27.

Dupa pauza, atacantul Universitatii, Valentin Lemnaru a majorat diferenta printr-o lovitura cu capul, din 6 metri. Acelasi Sergiu Bus a reusit dubla, dupa un 11 metri transformat in minutul 84. Oaspetii au incheiat meciul in 10 oameni, Coman a primit al doilea galben si a fost eliminat de arbitru.

Alb-negrii sunt la a doua victorie consecutiva, dupa ce au reusit 3-1 cu Viitorul Constanta.

Elevii lui Teja au un moral bun pentru meciul de vineri, de la ora 19:00, pe teren propriu, cu cealalta echipa de sub Tampa, FC Brasov.

Min 90+3: Final de meci pe Cluj Arena. Universitatea Cluj  trece pe locul 16 in clasamentul Ligii I

Min 90+2: cartonas rosu aratat lui Coman, atacantul Coronei avea deja un galben

Min 89: Lemnaru rateaza posibilitatea de a face un hattrick,dupa un hent in careu al brasovenilor

Min 84: oaspetii inscriu prin Sergiu Bus

Min 78: cartonas galben incasat de  Lorant Kovacs care loveste mingea dupa fluierul arbitrului

Min 76 : schimbare la gazde, intra Balde, iese Cristocea

Min 72: schimbare oaspeti, iese Neacsa, intra Popa

Min 65: Lemnaru scapa singur cu portarul, aflandu-se in pozitie de ofsaid

Min 62: Schimbare U Cluj, intra Tirnacop, iese Emil Rilke

Min 60: Raul Ciupe ia galben pentru atac periculos

Min 52 : Lemnaru inscrie  cu capul, dupa o centrare primita de la  Raul Ciupe

Min 46 :Schimbare U Cluj, intra Kovacs, iese Calcan

Min 45 : Final de repriza. Studentii intra la pauza cu 2-1