,,U" Cluj - ASA TG. Mures 2 - 1. Inca o victorie pentru studentii lui Teja
Publicat in Noiembrie 15, 2013
Antrenamentul Universitatii Cluj in compania celor de la ASA TG. Mures,s-a disputat pe Cluj Arena si  a fost castigat de echipa gazda, cu scorul de 2-1. Studentii au dominat clar echipa de liga a 2-a, Calcan(min 37) si Cristocea(min 60) fiind cei care au adus victoria alb-negrilor. De partea cealalta, oaspetii au redus din diferenta prin Onicas Mihai.

La jocul de astazi, Mihai Teja a trimis in teren  tot lotul pe care il are la dispozitie. La final, antrenorul s-a declarat multumit de atitudinea jucatorilor sai.

Urmariti declaratia tehnicianului Mihai Teja AICI si a jucatorului Valentin Lemnaru AICI

Minutul 90: Final de partida

Minutul  87: Lovitura libera executata de Lemnaru, dar portarul lui ASA respinge

Minutul 71: ASA Tg. Mures inscrie prin Onicas Mihai. Scor 2-1 pentru gazde

Minutul  62: Intra Cordos, Dulap si Ursu in locul lui Tarnacop, Calcan si Ciupe

Minutul  60: Cristocea inscrie din pasa lui Calcan.

In cea de-a doua repriza, Mihai Teja face o serie de schimbari, echipa arata astfel:

Niculescu- Ciupe, Neag, Abrudan,Tarnacop- Borza, Dulap, Lungu,Cristocea-Calcan, Ene, Lemnaru

La pauza se intra cu 1-0 pentru gazde

Minutul 40: Lemnaru  suteaza de la distanta direct in bara

Minutul 37: Calcan deschide scorul pentru gazde

Minutul 30: Tehnicianul ,,sepcilor rosii" face prima schimbare. Iese Kovacs si intra Calcan

Echipele de start:

Universitatea Cluj : Dolha- Ciupe, Szilagyi(capitan), Ninu, Mendy- Tarnacop, Bucsa- Balde, Kovacs, Takacs- Lemnaru

Rezerve: Niculescu- Cordos, Abrudan(capitan), Neag, Dulap- Ursu, Lungu- Cristocea, Borza, Calcan- Ene

ANTRENOR: Mihai Teja

ASA Tg. Mures: Caparco - Homei, Vîrtic, Patriche, Anițoiu - Petra, Onicaș, Ghirca, Buhuși - T. Petriș, Buhăescu

Rezerve: Viciu - Olar, Crețu, Fulop, Yanick Salem și Danquah

ANTRENOR: Ioan Ovidiu Sabau

ARBITRU DE CENTRU: Marius Stan
                  ASISTENTI: Iulian Szekely