Trei puncte mari obtinute de “U” in meciul cu Targu-Mures!
Publicat in Aprilie 2, 2012
„Sepcile rosii” au bifat o noua victorie importanta in fata propriilor suporteri, in acest retur, invingand pe FCM Targu-Mures cu scorul de 3-1. Chiar daca s-au vazut condusi pe tabela dupa primele 45 de minute, baietii lui Claudiu Niculescu au revenit senzational in repriza secunda, intorcand scorul in favoarea lor. Golul oaspetilor a fost marcat de veteranul Ilyes, in timp ce pentru Universitatea Cluj a egalat Pacurar (min.50), iar Gicu Grozav (min.54) si Tony (89) au stabilit scorul final, 3-1 pentru “U”.

Cele trei puncte acumulate in urma acestui rezultat o duc pe Universitatea Cluj pe a saptea pozitie in clasament. In etapa urmatoare, „studentii” joaca la Piatra Neamt, meciul fiind programat duminica, 8 aprilie, de la ora 19:00.