"Studenţii" au plecat azi la Braşov. Primul obiectiv, Cupa României!
Publicat in Octombrie 28, 2014
Universitatea va juca miercuri, de la ora 20:30, pe terenul celor de la FC Braşov, în "optimile" Cupei României "Timişoreana". Lotul condus de George Ogăraru şi Alfons Groenendjik a efectuat marţi ultimul antrenament la Cluj, înaintea plecării spre oraşul sub Tâmpa. "Studenţii" vor rămâne la Braşov şi după partida din Cupa României, urmând ca de acolo să se deplaseze spre Mediaş, acolo unde sâmbătă, de la ora 15:30, vor întâlni pe Gaz Metan, în etapa a XIII-a a Ligii I.

Primul obiectiv e, însă, calificarea în "sferturile" Cupei.

"Cupa României e o competiţie care ne interesează foarte mult. Am spus-o de mai multe ori: tratăm Cupa cu maximă seriozitate şi vrem să avansăm cât mai mult în competiţe. Primul pas trebuie să-l facem miercuri, la Braşov. Îmi doresc mult o calificare", a spus antrenorul George Ogăraru.

Partida dintre FC Braşov şi "U" Cluj se va juca miercuri, de la ora 20:30, şi va fi transmisă în direct de Digisport şi Digisport HD.