Solidari cu suporterii!
Publicat in Noiembrie 15, 2011
Conducerea FC Universitatea Cluj anunta ca nu va accepta nici o invitatie din partea clubului CFR 1907 Cluj pentru meciul de sambata seara, din cadrul etapei a 14-a a Ligii 1.

In semn de solidaritate cu suporterii, conducerea si angajatii clubului „U” Cluj isi vor achizitiona bilete in tribuna II sau in sectorul destinat fanilor (daca este posibil), de unde cu totii ii vom sustine pe fotbalistii pregatiti de antrenorul Ionut Badea. In legatura cu afirmatiile tendentioase ale unor oficiali ai clubului de fotbal CFR, prin care se aduc grave jigniri suporterilor nostri, precizam ca nu s-a pus niciodata problema ca FC Universitatea Cluj sa se implice financiar in aducerea la stadion a suporterilor. Atragem atentia ca astfel de provocari si declaratii neconforme cu realitatea nu fac decat sa incite, aducand atingere nu doar imaginii fotbalului clujean, cat si sportului in general.