Seria neagra continua: FC Vaslui – “U” Cluj 2-0
Publicat in Octombrie 25, 2013
FC Universitatea Cluj a pierdut in deplasarea de la Vaslui, din cadrul etapei a 12-a a Ligii 1. Fotbalistii pregatiti de Mihai Teja au cedat in fata gazdelor antrenate de Liviu Cioborariu, scor 0-2. Chiar daca au inceput meciul bine, trecand putin pe langa deschiderea scorului chiar din primele minute (Borza, min.5), clujenii nu le-au facut fata gazdelor, care au si beneficiat de un penalty discutabil in repriza secunda.

Golurile au fost marcate de Madson (min.12), dupa o eroare in defensiva Universitatii Cluj, si de Antal (min.51-pen), care s-a ciocnit de portarul Veselovsky in careul de 16 metri.

In etapa urmatoare, programata luni, 4 noiembrie, pe Cluj Arena, FC Universitatea Cluj va primi vizita celor de la Viitorul Constanta. Meciul este programat la ora 19:00.