S-au acordat primele premii in proiectul „U prin ochii copiilor”
Publicat in Noiembrie 24, 2011
Universitatea Cluj a oferit azi primele premii in cadrul proiectului „U prin ochii copiilor”, prescolarilor de la Gradinita Mamaruta. Proiectul a inceput in urma cu o saptamana, se desfasoara de doua ori pe luna si consta in concursuri de pictura/sculptura pentru prescolari si elevi din clasele 1-4, in functie de specificul scolilor. Cele mai talentate lucrari vor fi expuse la Cluj Arena, iar pozele acestora vor fi promovate pe site-ul oficial si pe Facebook.

Toti micii artisti de la Gradinita Mamaruta au primit premii pentru operele lor de arta cu tema „U prin ochii copiilor”. Nu in ultimul rand, tot azi proiectul a fost dus mai departe la copiii din Liceul Bălcescu. Aceştia au la dispozitie o saptamana sa faca desene cat mai frumoase, urmand ca cele remarcate sa fie si premiate.

puteti vedea o mica galerie foto de la evenimentul de azi!