Reţeta de duminică: Cel mai mare stadion din Transilvania, echipa Clujului şi o super-putere europeană. Poftiţi la „U"–Şahtior!
Publicat in August 29, 2014

Şahtior Doneţk, una dintre cele mai puternice echipe ale continentul, vine să joace împotriva Universităţii Cluj. Super-meciul e duminică, 7 septembrie, ora 16:00.

Bernard, Luis Adriano, Ilsinho şi Darijo Srna vin pe Cluj Arena. Super-echipa lui Mircea Lucescu va fi faţă-n faţă cu „studenţii” lui Mihai Teja într-una dintre cele mai puternice partide amicale din istoria recentă a echipei noastre.

Preţul biletelor, dar şi orarul de vânzare, vor fi anunţate în cel mai scurt timp, atât pe Site-ul neoficial clubului nostru, cât şi pe pagina oficială a SC Cluj Arena SA, în calitate de organizator al partidei.

Şahtior, de nouă ori campioană a Ucrainei, şi fostă câştigătoare a Cupei UEFA, va juca în acest sezon de Champions League contra Athletic Bilbao, BATE Borisov şi FC Porto, fiind repartizată în Grupa H.