Remiză cu Olimpia Satu Mare în ultimul amical înainte de reluarea campionatului
Publicat in Februarie 14, 2015
Universitatea Cluj a încheiat la egalitate, scor 0-0, partida de pregătire disputată în compania divizionarei secunde, Olimpia Satu Mare. Meciul, disputat pe terenul principal din incinta bazei sportive "Dan Anca", a fost controlat de formaţia noastră, însă Lemnaru, Nuno Viveiros, Castillion sau Ceppelini s-au întrecut în ratări din toate poziţiile. Antrenorul George Ogăraru a început partida în formula Panagopoulos - Ciupe, Skvorc, Gravenberch, Bambara - Costin - Ceppelini, Van den Broek - Nuno Viveiros, Lemnaru, Kovacs. În partea secundă, staff-ul tehnic a rulat tot lotul, cu excepţia fundaşilor Jovanovic, Neag, Radu Crişan şi a atacantului Justin Mengolo. Primul acuză o gripă, în timp ce jucătorul camerunez a fost menajat.

Prima partidă oficială a Universităţii Cluj este programată duminică, 22 februarie, de la ora 18:00, pe teren propriu, în compania ASA Târgu Mureş. Până atunci, fanii noştri sunt aşteptaţi la meciul caritabil dintre "studenţi" şi peluza "Şepcile roşii", programat miercuri, ora 19:00, în Sala Polivalentă. Preţul unui bilet e de numai 5 lei, iar toate fondurile merg către partenerii noştri de suflet de la Asociaţia Hans Spalinger.

Vă aşteptăm!