Punct important la Vâlcea. Sâmbătă se joacă returul, pe Cluj Arena
Publicat in Mai 13, 2016
Echipa noastră a reuşit să vină cu un punct, din deplasarea cu CSM Râmnicu Vâlcea. Deşi liderul din play-out a deschis scorul după câteva minute de la deschiderea jocului, iar formaţia noastră a rămas în inferioritate numerică înainte de pauză, "studenţii" au reuşit să se adune şi să marcheze în primele momente ale părţii secunde. Slovacul Turkac a primit o minge în spatele apărării oltenilor şi a trimis balonul pe lângă portar. Astfel, clujenii au reuşit primul punct în play-out, pe teren străin, iar sâmbătă, de la ora 11:00, vor disputa prima partidă din retur, tocmai contra adversarei de miercuri, CSM Râmnicu Vâlcea. Meciul e programat pe Cluj Arena.

Iată primul "11" aliniat în partida de la Vâlcea: Grecu – Butean, Cordoş, Crişan, Hîmpea – Boboc, Turcak – Ursu, Greu (46, Erdei), Vojtus – Zdroba (46, Ciobanu, 69, Ciupe)