Înfrângere nemeritată la Tărlungeni: Unirea - "U" Cluj 1-0
Publicat in Septembrie 12, 2015
Echipa noastră a pierdut, din nou la limită, de data asta în deplasare, cu Unirea Tărlungeni. Într-un meci extrem de echilibrat, în care cele două echipe şi-au împărţit perioadele de dominare, gazdele au deschis scorul în minutul 21 prin Coman, care a reluat cu capul, din şase metri, centrarea lui Minciună. Ai noştri au forţat egalarea, iar Calcan a fost aproape să înscrie, în repriza secundă, dar lovitura liberă executată de decar a trecut puţin pe lângă poartă. "Studenţii" au dominat finalul de meci, însă n-au mai reuşit să perliciteze poarta gazdelor, părăsind terenul învinşi pentru a doua oară în acest sezon de Liga a II-a.

Iată echipa folosită de Marius Popescu şi Zsolt Szilagyi: Niczuly - Dulap, Mutu, Cordoş, Coc - Kovacs (39, Boboc), Cândea - Butean, Calcan, Oct. Ursu (67, R. Greu) - Schieb (77. P. Popescu)

În următoarea etapă, programată sâmbătă, de la ora 11:00, băieţii noştri vor primi vizita celor de la Gaz Metan Mediaş, în derby-ul rundei.