Înfrângere la Galați. Oțelul – “U” Cluj 2-0
Publicat in Mai 12, 2012
FC Universitatea Cluj a pierdut pe terenul celor de la Oțelul Galați, scor 0-2, în cadrul etapei a 32-a a Ligii 1. “Șepcile roșii” nu au reușit prea multe în acest joc, doar ultimul sfert de oră fiind mai productiv pentru fotbaliștii lui Claudiu Niculescu. Tehnicianul nostru a început meciul în formula: Boșneag – Popa, Galamaz, Szukala, Mendy – Hoban, Boștină, Marinescu, Cristea – Grozav, Morar. Pe parcurs au mai intrat Cojocnean, Tony și Drăghici. Cele două goluri au fost marcate de Antal (min.24) și Pena (min.66-penalty). Pe final de meci, Universitatea Cluj a putut reveni în joc, însă Drăghici, scăpat singur cu portatul advers, a trecut de puțin pe lângă gol (min.85). Astfel, clujenii se întorc acasă fără puncte de pe terenul gălățenilor, dar se mențin pe poziția a șaptea în clasament (44p).

În etapa următoare, FC Universitatea Cluj primește vizita celor de la Voința Sibiu. Meciul este programat marți, 15 mai, de la ora 20:00, pe Cluj Arena.