Marius Popescu și-a prelungit contractul cu Universitatea
Publicat in August 6, 2015
Antrenorul principal al Universităţii, Marius Popescu, a semnat prelungirea angajamentului cu clubul nostru. Tot în această săptămână, jucătorii care au terminat junioratul în această vară şi-au pus şi ei semnătura pe contractele de fotbalişti profesionişti.

"Lucrurile încep să prindă contur. Marius Popescu a semnat un nou contract, având în vedere că cel vechi expirase în această vară. El va fi ajutat, în continuare, de Zsolt Szilagyi. Sperăm foarte mult să-l avem alături de noi şi pe Cristi Pojar. Ar fi un lucru foarte benefic dacă ar reveni lângă echipă", a spus Marieta Anastasescu, administratorul judiciar al clubului nostru.

"Studenţii", care miercuri au remizat, 0-0, în deplasare, cu Unirea Jucu (liga a III-a), vor pleca, luni, într-un cantonament de 10 zile în staţiunea montană Cheile Grădiştei. În stagiul de pregătire, Kovacs şi compania vor disputa şi o serie de meciuri amicale, programul urmând a fi anunţat ulterior.