Ionut Badea: „Suporterii nostri au fost castigatori”
Publicat in Noiembrie 21, 2011
FC Universitatea Cluj a pierdut in deplasare, scor 1-3, meciul cu formatia CFR 1907, in derbiul etapei a XIV-a a Ligii 1. Fotbalistii pregatiti de tehnicianul Ionut Badea au dictat jocul pe parcursul intregii partide, insa din cauza unor momente de neatentie au fost surprinsi de adversarii lor. Golul universitar a fost marcat de atacantul Tony Nwakaeme (min.45), ajuns la cinci reusite in actualul sezon, in tricoul Universitatii Cluj. In urma acestui rezultat, „Sepcile rosii” continua sa fie in obiectiv, ocupand locul 4 in clasament, cu 25 de puncte acumulate in 14 etape.

Dupa meci, antrenorul Universitatii Cluj a recunoscut ca elevii sai puteau sa obtina un rezultat mai bun. „A fost o partida incrancenata, ne asteptam sa fie asa. Din pacate nu am reusit sa gestionam anumite momente, am dat semne de slabiciune, iar adversarii au profitat. Chiar si asa, poate am fi avut sansa unui rezultat mai bun. Ramane satisfactia faptului ca suporterii au fost in numar mare si ne-au incurajat. Pentru noi, suporterii nostri au fost castigatori azi!”, a declarat Ionut Badea.

puteti vedea o galerie foto de la meci!