Infrangere pentru „U” in meciul cu Vaslui, scor 0-1
Publicat in Decembrie 12, 2011
Universitatea Cluj a pierdut duelul cu FC Vaslui, scor 0-1, din cadrul etapei a 17-a a Ligii 1. Fotbalistii clujeni au dominat o mare parte din joc, dar au fost surprinsi pe contraatac in minutele de final ale partidei disputate pe Cluj Arena. Marcatorul golului a fost brazilianul Adailton (min.85), acesta finalizand in plasa portii aparate de Matache o centrare venita de la Mike Temwanjera.

In urma acestui rezultat, „Sepcile rosii” raman cu 27 de puncte la sfarsit de tur, dar coboara in clasament. Ultimul meci din acest an pentru Universitatea Cluj este programat pe 18 decembrie, de la ora 18.00, tot pe Cluj Arena, in fata „lanterneri rosii” CS Mioveni. Partida conteaza pentru prima etapa a returului campionatului Romaniei, editia 2011-2012.

puteti accesa o galerie foto de la meci!