Infrangere dureroasa: Dinamo Bucuresti – “U” Cluj 6-0
Publicat in August 23, 2013
FC Universitatea Cluj a pierdut in fata celor de la Dinamo Bucuresti, scor 0-6, meciul contand pentru etapa a VI-a Ligii 1. Cei doi antrenori, Gheorghe Multescu si Ioan Viorel Ganea, au inceput partida cu urmatorii jucatori:

Dinamo: Balgradean - Rus, Luchin, Dragos Grigore, Grecu - Elton, Boubacar - Matei, Curtean, Lazar - Danciulescu

“U” Cluj: Niculescu - Neag, Balde , Abrudan, Mendy - Popa, Bucsa  - Tirnacop, Cristocea, Borza – Dedu

Primele minute ale intalnirii din „Stefan cel Mare” le-au apartinut clujenilor, care au trecut pe langa deschiderea scorului prin Borza (min.3), Dedu (min.13) si Abrudan (min.20). Din acel moment, jocul „Sepcilor rosii” s-a rupt complet, dinamovistii dominand partida pana la fluierul de final. Gazdele au inscris nu mai putin de sase goluri in poarta lui Niculescu, marcatorii fiind Grigore (min.28 si 45), Boubacar (min.30), Luchin (min.57), Curtean (min.70) si Rotariu (min.85). Asadar, “U” Cluj a bifat o noua infrangere si ramane cu un singur punct acumulat in actuala editie de campionat.

In etapa urmatoare, FC Universitatea Cluj primeste vizita celor de la CFR 1907, pe Cluj Arena.