Îți mulțumim pentru tot ce ai făcut pentru "U", Robert Veselovsky!
Publicat in Iulie 2, 2015
Universitatea Cluj se desparte de unul dintre cei mai importanţi fotbalişti ai săi din ultima vreme. Portarul Robert Veselovsky (29 de ani), fost purtător al banderolei de căpitan al Universităţii Cluj, a acceptat să renunţe la toţi banii pe care-i avea de primit de la Universitatea Cluj, devenind astfel liber de contract. Îi dorim să-şi găsească o echipă demnă de valoarea sa umană şi sportivă, cu stabilitate financiară, şi cu obiective îndrăzneţe, aşa cum i se potriveşte unui fotbalist de talia sa.

Slovacul a evoluat în 53 de partide pentru "studenţi" reuşind să contribuie decisiv la calificarea istorică în finala Cupei României, după ce a apărat două lovituri de la 11 metri în returul semifinalei cu CFR 1907.

Universitatea îţi mulţumeşte pentru tot, Robert!