Florian Walter: „Ne intoarcem acasa fericiti. Le multumim suporterilor!”
Publicat in Octombrie 1, 2011
Finantatorul echipei Universitatea Cluj, Florian Walter, s-a declarat incantat de victoria cu Gaz Metan Medias, scor 5-2, si spera ca jucatorii lui Ionut Badea sa joace la fel de bine si pe noul stadion al Clujului.

„In primul rand, le multumim celor de la Medias ca ne-au primit aici. In al doilea rand, vreau sa le multumesc si suporterilor nostri ca in aceasta perioada ne-au insotit si au facut mii de kilometri pentru a ne sustine. Ne intoarcem la Cluj fericiti si speram sa facem spectacol pentru ei la fiecare meci. Sunt foarte multumit de rezultatul cu Medias si imi doresc sa ramanem in obiectiv. Din pacate, am iesit din Cupa, dar poate asa e mai bine. Mai avem foarte putin pana ne intoarcem acasa, asteptam acest moment de doi ani jumate si sunt sigur ca stadionul va fi plin. Vor veni la Cluj Dan Petrescu, un antrenor foarte titrat, Cristi Pojar, fost capitan la Universitatii Cluj si ceilalti romani care joaca acolo. Kuban e un adversar important si ne bucuram ca putem inaugura stadionul cu ei. Ma bucur de reusitele lui Adrian Cristea, stiam ca va marca, dar nu ma asteptam la trei goluri. Tot ce sper e sa-l vad la nationala Romaniei!”, a declarat Florian Walter.