Federaţia a hotărât: Legitimarea lui Martac este legală, contestaţia Chiajnei a fost respinsă
Publicat in Aprilie 2, 2014

Camera Naţională de Soluţionare a Litigiilor (CNSL) din cadrul Federaţiei Române de Fotbal a respins ca nefondată contestaţia depusă de clubul Concordia Chiajna împotriva FC „U” Cluj.

Clubul ilfovean a solicitat câştigarea meciului cu Universitatea, de pe teren propriu, la „masa verde”, pe motiv că Martac nu ar fi avut drept de joc. Comisia FRF a analizat miercuri contestaţia formaţiei din judeţul Ilfov pe care a respins-o ca nefondată arătând, în consecinţă, că nu există nici un dubiu faţă de legitimarea lui Marius Martac la Universitatea Cluj.

De altfel, clubul nostru a precizat la acel moment, pe site-ul oficial, inclusiv răspunsul Ligii Profesioniste de Fotbal în acest caz. Liga, prin avocatul Paul Alexandru Mincu, din cadrul departamentului de competiţii, a arătat că legitimarea lui Martac s-a făcut conform regulamentelor în vigoare.