FC Braşov - "U" Cluj, în "optimile" Cupei României "Timişoreana"
Publicat in Octombrie 2, 2014
Universitatea Cluj va întâlni în deplasare, pe FC Braşov, în "optimile" Cupei României "Timişoreana". Partida se va disputa în perioada 28-30 octombrie.
Echipa noastră s-a calificat în "optimile" competiţiei după ce a trecut în "16"-imi de FC Bihor Oradea, 6-5, după executarea loviturilor de la 11 metri. Administratorul special al Universităţii, Vlad Munteanu, este optimist şi anunţă că echipa e pregătită să ţintească accederea în sferturile competiţiei.

"Va fi un meci echilibrat. Aşa cum am spus şi înainte de partida cu FC Bihor, vom trata fiecare partidă din competiţie cu maximă atenţie, nu vom neglija nici un aspect. Vrem să ajungem cât mai sus, aşa că şi la Braşov obiectivul va fi calificarea", a spus Vlad Munteanu.

Universitatea şi FC Braşov s-au mai întâlnit în această fază a competiţiei în urmă cu patru ani, când "stegarii" au învins cu scorul de 2-1, cu un gol înscris în minutul 86.