Egal la debutul în play-out: "U" Cluj - Unirea Tărlungeni 0-0
Publicat in Aprilie 11, 2016
Universitatea Cluj a început cu un egal fără goluri play-out-ul, pe Cluj Arena, contra Unirii Tărlungeni. Elevii lui Mihai Teja au controlat autoritar tot meciul, însă, pentru a treia oară în acest sezon, nu au reuşit să înscrie în poarta braşovenilor. Vojtus a avut cele mai mari ocazii ale primei reprize, în timp ce meciul s-a încheiat cu "studenţii" atacând furibund şi cu şutul-centrare al lui Cordoş lovind bara transversală.

"U" adună 17 puncte şi se află pe locul secund al play-out-ului seriei Vest din Liga a II-a, la patru lungimi în spatele CSM Râmnicu Vâlcea. În etapa viitoare, clujenii vor întâlni în deplasare pe Olimpia Satu Mare.

Iată echipa aliniată de Mihai Teja contra Tărlungeniului: Bolboaşă - Ciupe, Crişan, Cordoş, D. Berci (Hîmpea 70) - Boboc, Erdeli - Turcak (Schieb 80), Ursu, Greu (Moruţan 46) - Vojtus.