Despartire la U Cluj
Publicat in Septembrie 24, 2012
In cursul diminetii curente, 24.09.2012, Claudiu Niculescu a solicitat clubului FC Universitatea Cluj rezilierea contractului sau de jucator profesionist. In urma deciziei sale care ii apartine in intregime, jucatorul mai solicita de asemenea achitarea din partea clubului a sumelor contractuale restante care insumeaza 84.978 lei.

Jucatorul nu a mai activat pe teren in jocurile echipei Universitatii din data de 15.03.2012 cand a preluat sarcinile de tehnician. Ulterior si-a dorit revenirea la prima echipa, antrenorul Cristian Dulca i-a cerut sa-si puna din nou ghetele de fotbal in picioare dar dupa mai putin de o luna de zile, din cauza lipsei pregatirii si a conditiei sale fizice a cerut, din proprie initiativa, rezilierea contractului.

Clubul FC U Cluj ii ureaza mult succes in cariera de antrenor si ii multumeste pentru toata contributia sa in cadrul clubului.