Deplasare la Târgovişte, în prima etapă, urmată de un derby de tradiţie, la Cluj
Publicat in August 14, 2015
Două dintre meciurile clasice ale României anilor '90 se vor reedita în primele etape ale seriei Vest, din Liga a II-a. Universitatea Cluj va începe noul campionat pe teren advers, urmând ca, în prima etapă a sezonului, să întâlnească pe Chindia Târgovişte, meciul fiind programat pe 29 august. Apoi, "studenţii" vor reveni la Cluj, iar pe 5 septembrie, în etapa a II-a, vor întâlni UTA Bătrâna Doamnă Arad, într-unul dintre cele mai vechi partide ale României. Urmează, pe rând, meciuri cu Unirea Tărlungeni (deplasare), Gaz Metan Mediaş (acasă), Şoimii Pâncota (a), CS Mioveni (d), Olimpia Satu Mare (a), CSM Râmnicu Vâlcea (d), FC Braşov (a), FCM Baia Mare (d), FC Caransebeş (a), Metalul Reşiţa (d) şi FC Bihor (a).

Noua ediţie a Ligii a II-a va demara pe 29 august, iar programul complet al turului, aşa cum a fost stabilit azi, de Federaţia Română de Fotbal, îl puteţi consulta aici.

În altă ordine de idei, echipa noastră va disputa sâmbătă, 15 august, un nou meci de pregătire în stagiul de la Cheile Grădiştei, urmând să întâlnească, la Zărneşti, echipa locală, din liga a IV-a.

foto Silviu Cristea