Contract de colaborare intre FC Universitatea si festivalul Untold
Publicat in August 1, 2016

Conducerea Universitatii Cluj doreste sa faca o serie de precizari cu privire la sprijinul acordat festivalului Untold.

FC Universitatea Cluj si festivalul Untold au incheiat un contract prin care societatea noastra pune la dispozitie terenurile din cadrul Bazei Sportive Dan Anca in schimbul unei chirii, asa cum s-a intamplat si anul trecut. Diferenta fata de editia precedenta este facuta de faptul ca acum vom oferi si terenul de iarba pentru constructia unui camping, avand in vedere ca acolo nu se mai desfasoara antrenamente ale juniorilor. Anul trecut, spre exemplu, terenul de iarba a fost ingradit si protejat pe timpul desfasurarii festivalului.

Dupa cum bine se stie, clubul nostru si-a suspendat activitatea sportiva din cauza lipsei finantarii, astfel ca este normal sa sprijinim un eveniment de nivel international, precum festivalul Untold, in schimbul unei chirii, asa cum am precizat anterior, avand in vedere ca dispunem de infrastructura necesara.

Conducerea FC Universitatea Cluj SA