Am uitat drumul spre gol. "U" Cluj - FC Botoşani 0-0
Publicat in Martie 18, 2015
Universitatea Cluj a remizat, fără goluri, în faţa FC Botoşani, şi a ajuns la 20 de puncte în Liga I. Meciul, disputat la o oră neobişnuită, mai ales pentru o zi de marţi, a adus în tribune aproape 2000 de spectatori. Elevii lui Adrian Falub au dominat echipa botoşeneană, o candidată la cupele europene, însă "studenţii" n-au ameninţat de prea multe ori poarta lui Curileac. Totuşi, soarta părea să ne zâmbească în minutul 52, atunci când Mengolo a fost faultat de Oltean, iar arbitrul Rădulescu a dictat penalty. Ceppelini a tras puternic, dar n-a nimerit cadrul porţii, iar ai noştri au bifat la doilea penalty ratat în ultimele patru partide. "Studenţii" au forţat cu toate liniile dechiderea scorului, însă fără folos.

Luni, pentru ai noştri urmează meciul din deplasare, cu CSMS Iaşi, într-o nouă finală a acestui campionat.

Iată echipa folosită de Adrian Falub: Panagopoulos - Ciupe (cpt.), Jovanovic, Neag, Martins - Lungu (60, Costin), Kovacs (72, Morar) - Gravenberch, Ceppelini, Mengolo - Castillion (30, Lemnaru)