Adrian Falub: "E momentul faptelor, vorbele contează mai puţin!"
Publicat in Martie 3, 2015
Adrian Falub a fost prezentat azi, în calitate de antrenor al Universităţii Cluj. Adrian Falub revine după opt ani pe banca Universităţii Cluj cu o misiune clară, aceea de a salva echipa şi a o califica în finala Cupei României, după cum chiar el povesteşte. "E momentul faptelor, nu a vorbelor. Trebuie să trecem peste ceea ce înseamnă antrenorul Falub, e momentul ca toţi să acţionăm. Toţi jucători trebuie să înţeleagă că activează la un club mare, un club de tradiţie. Cât timp am fost în afara antrenoratului am fost cel mai mare suporter al echipei. Acum trebuie să gândesc din alt unghi. Avem un meci extraordinar de greu mâine (miercuri - n.red.), şi nu cred că suntem favoriţi. Ei au jucători care au terminat turul pe locul doi, noi trebuie să ne arătăm valoarea. "U" nu-şi are locul în Liga a II-a. Trebuie să ne salvăm", a spus Adi Falub la prezentarea sa oficială.

"U" va întâlni miercuri, de la ora 21:30, în deplasare, pe CFR, în manşa tur a semi-finalelor Cupei României.