Adi Falub: “Nu avem timp să ne plângem de milă. Trebuie să demonstrăm că suntem bărbaţi”
Publicat in Martie 12, 2015

Antrenorul echipei noastre, Adrian Falub, a prefaţat partida Universităţii de mâine, din deplasare, cu FC Braşov.

Universitatea va bifa mâine cel de-al patrulea meci din acest retur, pe terenul celor de la FC Braşov, o contracandidată directă în lupta pentru evitarea retrogradării. Antrenorul “studenţilor” spune că situaţia nu lasă loc de regrete după ratările din ultima partidă, cu Chiajna.

“Nu avem timp să ne plângem de milă, să vorbim despre blocaje psihice. Trebuie să demonstrăm că suntem bărbaţi. Acum e important să luăm puncte, e primordial, dar nu ne va fi uşor. Vom întâni o echipă foarte bună, jucăm pe un teren pe care şi echipele de pe primele locuri câştigă foarte greu puncte. Avem câteva probleme de lot, câţiva jucători sunt gripaţi, dar staff-ul medical face toate eforturile pentru a-i recupera până la ora meciului”, a spus Adrian Falub.

Echipa noastră a plecat azi spre Braşov, unde mâine, de la ora 18:00, va întâlni formaţia antrenată de croatul Vjekoslav Lokica. Partida va fi transmisă în direct de DigiSport, Look Plus şi Dolce Sport.