2-0 Petrolul Ploiesti-"U" Cluj
Publicat in Decembrie 15, 2013

Universitatea Cluj a pierdut cu 2-0 in fata celor de la Petrolul Ploiesti, in primul meci din returul Ligii I. Studentii au reusit sa mentina scorul, pana in minutul 39, cand Hamza a deschis tabela.

Universitarii au intrat la vestiare fiind condusi de echipa gazda.

In repriza secunda, in minutul 52, Hamza a reusit dubla pentru "lupii galbeni". Pe final, studentii si-au revenit si au incercat sa atace prin Lemnaru si Borza, dar de fiecare data portarul Pecanha s-a opus.

"Cand pierzi nu poti sa fi fericit, e normal sa fim tristi. Am incercat sa dam totul, am avut cateva ocazii si daca nu am inscris, am fost taxati. Imi pare rau pentru suporteri ca nu am reusit mai mult. Incercam sa dam totul in meciul viitor contra Otelului Galati. Imi doresc si sper sa ne salvam de la retrogadare" a fost declaratia tehnicianului nostru Mihai Teja, dupa terminarea partidei de pe ,,ilie Oana‘‘.

Universitatea Cluj joaca joi, pe teren propriu incepand cu orele 18:00 contra celor de la Otelul Galati.

Minutul 90+3: Final de meci. Petrolul Ploiesti - Universitatea Cluj 2-0.

Minutul 82: Calcan trimite din lovitura libera catre Lemnaru, care suteaza slab la poarta lui Pecanha

Minutul 46: Incepe a doua repriza

Minutul 45+2: Pauza la Ploiesti, 1-0 pentru "lupii galbeni"

Minutul 45+1: Borza vede galben, dupa o intrare dura la Alcenat

Minutul 42: Hamza trimite cu capul din marginea careului, dar Niculescu prinde de pe linia portii

Minutul 39: Gol Petrolul. inscrie Hamza

Minutul 36: Lemnaru este cazut pe teren,dupa o lovitura in fata a lui Benga

Minutul 33: Ocazie mare pentru "alb-negrii"! Cristocea trimite catre Lemnaru, care se afla in pozitie de ofsaid

Minutul 31: Teixeira in duel cu Ciupe, centreaza catre Priso, dar respinge Mendy

Minutul 27: Albin trece in viteza pe langa Ninu, scapa singur cu Niculescu, care iese si prinde mingea

Minutul 24: Lovitura libera Universitatea Cluj, Abrudan trimite catre Ninu

Minutul 23 : Centrare in fata portii a lui Albin, dar este deposedat de Niculescu. Cea mai importanta faza de la inceputul jocului

Minutul 19: Schimbare la studenti, iese Kovacs, intra Calcan

Minutul 16 :Kovacs are nevoie de ingrijiri medicale, dupa duelul cu De Lucas

Minutul 11: Rilke incearca un sut pe jos, respinge Benga

Minutul 4: Vasilica Cristocea suteaza de la mare distanta, pe langa poarta lui Pecanha

Minutul 1: Fluier de start pe "Ilie Oana", Petrolul Ploiesti-Universitatea Cluj, din etapa a 18-a a Ligii I

Echipele de start:

"U" Cluj: Niculescu- Ciupe, Ninu, Abrudan, Mendy - Kovacs, Bucsa- Cristocea, Rilke, Borza- Lemnaru

Petrolul Ploiesti: Pecanha- Guilherme, Benga, Geraldo, Alcenat- De Lucas, Hoban- Albin, Teixeira, Priso- Hamza